Algus Natsismivastase Tema võitlus Muuseum Jastrebino Vanglas Fotod Väljaanded RESISTANCE
 

Boris Vilde, prantsuse vastupanu armee kangelase muuseum. Jastrebino küla, Volosovo rajon, Leningradi Oblastis. - Tel (813) 73-63-330

Meie muuseum on pühendatud elule ja tegevusele prantsusmaa teadlase - etnograafi ja lite gastorile Boris Vladimiri Vildele.

Sündinud venemaal, ta elas läbi lühikese ja Sägava elu. Elu, mis võib õpetada noori Venemaa patriote.

Jeise maailma sõja aastatel ta organiseeris Dariisis gruppi, mis andis välja ajalene nimetusega "RESISTANS". See nimetus on sõnagaamatudes, rui sümvol europa gahvaaste vastupanu jasismi vastu.

Prantsusmaa ja venemaa olid koos, võideldes ühise vaenlase olid koos, võideldes ühise vaenlase vastu. Prantsuse vastupanu armees, kangel kodumaast võitlesid gohkem, kui 4000 venemaalt inimesi.

1943 aostest kuni sõja lõpuni vene armees võitlesid lendurid escadriilist "Normandid-Neman".

Dokumendid, raamatud ja kirjad, mis on esitatud muuseumis, näitavad, kuidas tugevnes meie ralivaste võprus.

Boris Vilde, prantsusmaa kangelane on prantsuse vastupani armee medali kavaler. Ja Pariisi ligidal Fontene-o-Rosis on tema nimeline tänav. Etnograafi muuseumis, kus ta tõõtas, on memoriaal plaat Sarl de Golli sõnadega "Vilde, teaduse pioneer 1940 aastast täelikult pühendas ennast vastupanu tegevusele ja näitas kõrgemat vaprust kohtunkude ees enne surma".

Viimases kirjas enne surma B.Vilde kirjutas : "Las mäletatause meid pärast söda nii, nagu peab".

Muuseum on tehtud tema kodu maal kaasmaalaste entusianiga, sellers, et kõik inimesed, kis tahavad, võiksid tutvustada kangelsaliku sõprusega vene ja prantsuse rahvaste vahel ja säilitada seda voprust.

Sõit Jastrebino külasse :

Sankt-Peterburist Balti jaamast rong. Santk-Peterburg - Ivangorod, või Sankt-Peterburg - kingisepp kuni Veimari, sealt buss 71 kuni Jastrebino.

Muuseum on avatut iga päev, võtal vastu ekskursioone gruppe. Jellida ekskursioone : Tel (813) 73-63-241. Kella 8 kuni kell 16.