Algus Natsismivastase Tema võitlus Muuseum Jastrebino Vanglas Fotod Väljaanded RESISTANCE

Trükised

1945. a. saadik on palju artikleid pühendatud Boris Vildele ja Inimese Muuseumi võrgule. Nimetame kõige tuntumate hulgas Claude Aveline, Claude Bellanger, Henri Nogueres, Yves Lelong, Francois George, Fanny Sivers, Marianne Mahn-Lot.

Mitmed raamatud Prantsusmaal ja Eestis meenutavad Vilde ja tema Vastupanuliikumise kaaslaste julgeid tegusid ja traagilist lõppu. Pealeselle on Tallinnas veel loodud ooper-ballett "Mont Valerien" ja vändatud film "olen valmis, tulen". Kõige tuntum teos, mis on eriti hästi dokumenteeritud ja mida võib kasutada allikana, on kahtlemata ameerika ajaloolase Martin Blumensoni raamat.Kirjastus Allia avaldab "Päeviku ja kirjad vnaglast 1941/1942 Dominique Veillon'i eessõnaga. Boris Vilde tekstidele järgneb Francois Bedarida' kommentaar.Oleme siin kaasa võtnud ka ühe artikli soome tsivilisatsioonist, mille Boris Vilde redigeeris ühe Soome reisi järel ja mis avaldati a. 1940 ajakirjas "Horizons de France".

Lõpuks anname väljavõtte Tatiana Benfoughal'i kirjutisest ajakirjas "Les Cahiers Slaves" - ja seda autori loaga - kus leiame muuseas täpseid andmeid selle üle, mida Boris Vilde ja Leonide Zouroff on Inimese Muuseumi kollektsioonidele juurde toonud.

Rait Kovaleva raamatu järgi oli selle filmi koopia 70-ndatel aastatel Peterburi Teaduste Akadeemia raamatukogus. Meie otsingud ning järelepärimised a. 2004 ei andnud tulemusi.